Administrator bezpieczeństwa informacji Inspektor ochrony danych

Administrator bezpieczeństwa informacji Inspektor ochrony danych Kompetencje, obowiązki i odpowiedzialność. Poradnik praktyka z wzorami dokumentów (z suplementem elektronicznym)

 

136.5 zł 116.59 Bestseller

Autor: Konrad Gałaj Emiliańczyk,
Wydawnictwo ODDK
Isbn: 9788378043638
Wydanie: 1/2017 Stron: 186


Inne działy: Ochrona danych osobowych, Plan kont 2018, Podatki 2018, Kadry i płace 2018,Wysyłka

Od 25 maja 2018 r. wiele firm i instytucji (zwłaszcza jednostek publicznych) będzie musiało spełnić nowy obowiązek wyznaczenia inspektora ochrony danych do pełnienia nadzoru nad przestrzeganiem prawa do prywatności osób, których dane będą przetwarzane. Przedstawiamy kompleksowy poradnik, omawiający w sposób praktyczny wszystkie najważniejsze zagadnienia związane z pełnieniem funkcji Administratora bezpieczeństwa informacji (ABI) oraz Inspektora ochrony danych (IOD), który zastąpi ABI od 25 maja 2018 r. W książce m.in.:

- wybór ABI/IOD, powołanie i zgłoszenie ABI do GIODO,
- przygotowanie planu sprawdzeń systemu ochrony danych osobowych,
- przeprowadzanie sprawdzeń systemu ochrony danych osobowych,
- przygotowanie sprawozdań ze sprawdzeń systemu ochrony danych osobowych,
- praktyczne narzędzia pełnienia nadzoru przez ABI/IOD,
- przygotowanie i nadzorowanie dokumentacji ochrony danych osobowych,
- lista kontrolna zgodności z RODO,
- rekomendacje w zakresie wdrożenia zmian w nadzorowanej organizacji

oraz praktyczne porównanie funkcji ABI i IOD.

Dużym atutem publikacji jest wskazanie najczęściej występujących problemów, z którymi styka się ABI przez cały proces pełnienia funkcji, oraz propozycje ich alternatywnego rozwiązania.

Dodatkowo w suplemencie elektronicznym: wzory dokumentów najbardziej przydatnych w codziennej pracy ABI i IOD (wzory w edytowalnej formie; plik suplementu do pobrania przez Internet, zgodnie z instrukcją zamieszczoną w książce). Zainstalowanie suplementu wymaga systemu operacyjnego Windows.

Autorem publikacji jest ekspert z renomowanej firmy ODO 24 sp. z o.o., specjalizującej się w ochronie danych osobowych i bezpieczeństwie informacji.