Ordynacja podatkowa 2017

Ordynacja podatkowa 2017 Ujednolicony tekst ustawy z komentarzem ekspertów

Brak

Autor: Katarzyna Bednarska,
Oficyna prawa polskiego
Isbn: 9788326960482
Wydanie: 1/2017 Stron: 120


Inne działy: Plan kont 2018, Podatki 2018, PIT Komentarz, Ordynacja podatkowa 2018,Wysyłka

Wraz z początkiem 2017 roku obowiązkiem związanym z przesyłaniem Jednolitego Pliku Kontrolnego zostały objęte kolejne grupy podatników. To jedna ze zmian jakie obowiązuje od początku tego roku. Kolejne nowe regulacje zaczną obowiązywać w marcu i lipcu 2017 roku.
Publikacja zawiera komentarze ekspertów do najważniejszych zmian w Ordynacji podatkowej, które będą obowiązywać jeszcze w tym roku. Wśród zmian, które obowiązują od tego roku warto wspomnieć o objaśnieniach podatkowych, które - podobnie jak interpretacje podatkowe - dadzą podatnikom ochronę podatkową. Warto też pamiętać o regulacjach w zakresie klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania. Od 1 marca 2017 r. czeka nas z kolei reforma administracji, która wprowadza zmiany w Ordynacji podatkowej. Kolejne nowe regulacje czekają podatników od 1 lipca 2017 r. w zakresie zastawów skarbowych. Warto sięgnąć po publikację, aby nie przeoczyć żadnych zmian. Publikacja zawiera też ujednolicone przepisy.
Korzystając z publikacji poznasz najważniejsze zmiany w Ordynacji podatkowej w 2017 roku. Dowiesz się:

- jakie obowiązki mają podatnicy w związku z wdrożeniem JPK,
- jak zmieniły się przepisy dotyczące klauzuli przeciwko unikania opodatkowania i jakie ma to dla Ciebie praktyczne skutki,
- kiedy interpretacje podatkowe nie dadzą podatnikom interpretacje podatkowe,
- czym są objaśnienia podatkowe i jakie podatnik ma z tego korzyści,
- co nowego czeka podatników z zakresie zastawów skarbowych od 1 lipca 2017 r.