Prawo prasowe podręcznik prawniczy

Prawo prasowe podręcznik prawniczy

Zapowiedź książki Prawo prasowe

Autor: Monika Nowikowska, Zofia Zawadzka, Joanna Sieńczyło Chlabicz, Podręcznik prawo,
Wolters Kluwer Polska
Isbn: 9788381603973
Wydanie: 1/2019 Stron: 464


Inne działy: Prawo prasowe, Komunikacja społeczna Media Dziennikarstwo, Prawo o dostępie do informacji Prawo prasowe,Wysyłka

Podręcznik Prawo prasowe zawiera omówienie najważniejszych zagadnień z zakresu prawa prasowego, analizowanych łącznie z przykładami z orzecznictwa sądów polskich oraz Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Zaprezentowano w nim aktualne problemy prawne związane m.in. z:
- naruszeniem prawa w Internecie,
- ochroną danych osobowych w działalności prasowej,
- wolnością prasy,
- prawem do krytyki prasowej.

Autorzy wyjaśniają w przystępnej i komunikatywnej formie często zawiłe i trudne zagadnienia. Książka, oprócz wskazania poglądów wielu znanych przedstawicieli polskiej doktryny, zawiera również liczne wskazówki o charakterze praktycznym poczynione w oparciu o bogate przykłady z orzecznictwa sądów polskich oraz Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, co pomaga w rozwiązywaniu problemów dotyczących stosowania prawa prasowego. Zrozumienie poszczególnych zagadnień ułatwia zastosowanie bogatej szaty graficznej, na którą składają się liczne grafy, tabele, rysunki oraz przykłady z praktyki orzeczniczej. Nowoczesna konstrukcja podręcznika, łącząca zagadnienia teoretyczne z przykładami z praktyki orzeczniczej sądów polskich i europejskich, ułatwi zrozumienie i pomoże w rozwiązaniu problemów prawnych z prawa prasowego.