Specustawa mieszkaniowa komentarz do ustawy z dnia 5 lipca 2018 roku

Specustawa mieszkaniowa komentarz do ustawy z dnia 5 lipca 2018 roku o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących. Planowana data wydania: październik 2018 r.

Zapowiedź książki Specustawa mieszkaniowa komentarz do ustawy z dnia 5 lipca 2018 roku

Autor: Barbara Zając, Daria Predko, Michał Leszczyński,
Brak danych
Isbn: 9788366161023
Wydanie: 1/2018 Stron: 294


Inne działy: Prawo o nieruchomościach mieszkaniowe Księgi wieczyste, Nieruchomości poradniki, Gospodarka nieruchomościami Komentarz, Nieruchomości Mieszkania,Wysyłka

Planowana data wydania: październik 2018 roku

Pierwszy komentarz do uchwalonej w ekspresowym tempie specustawy mieszkaniowej (ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących). SpecUstawa ustanawia, możliwy do zastosowania w każdej gminie, szczególny tryb lokalizacji i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących. Szereg rozwiązań w niej zawartych ma nowatorski charakter. Autorzy, posiadający wieloletnie doświadczenie w tworzeniu i stosowaniu regulacji dotyczących procesu inwestycyjno-budowlanego, w przystępny sposób opisują instytucje prawne wprowadzone ustawą, w tym uchwałę lokalizacyjną oraz standardy urbanistyczne. W publikacji zawarte będą również praktyczne przykłady stosowania przepisów ustawy w kontekście lokalnych aktów planistycznych oraz wzory wniosków, rozstrzygnięć i ogłoszeń. Publikacja przeznaczona jest zarówno dla pracowników urzędów gmin (miast), jak i deweloperów zamierzających skorzystać z rozwiązań specustawy.