Spółdzielnie mieszkaniowe Komentarz Wzory pozwów i wniosków sądowych

Spółdzielnie mieszkaniowe Komentarz Wzory pozwów i wniosków sądowych

 

129 zł 91.62 Bestseller

Autor: Roman Dziczek,
LexisNexis Polska
Isbn: 9788326484964
Wydanie: 7/2014 Stron: 592


Inne działy: Prawo spółdzielcze 2018, Prawo budowlane 2018, Nieruchomości poradniki, Prawo budowlane komentarz 2018,Wysyłka

Publikacja z wzorami i wnioskami sadowymi jest przeznaczona w szczególności dla adwokatów, radców prawnych i sędziów oraz członków i władz spółdzielni mieszkaniowych.
Komentarz zawiera wzory ważniejszych pozwów i wniosków sądowych w zakresie praw i roszczeń spółdzielni oraz członków, wyciągi z najistotniejszych dla spółdzielni mieszkaniowych ustaw, a także skorowidz przedmiotowy. Publikacja jest przeznaczona w szczególności dla adwokatów, radców prawnych i sędziów oraz członków i władz spółdzielni mieszkaniowych.
Siódme wydanie komentarza podsumowuje doświadczenia i przedstawia dorobek judykatury w tym segmencie prawa po rewolucyjnych zmianach uwłaszczeniowych dokonanych nowelami z czerwca 2007 r. i z grudnia 2009 r. oraz nieudanych próbach modyfikacji funkcjonowania spółdzielni mieszkaniowych z lat 2011 i 2012, grożących destabilizacją i chaosem organizacyjno-prawnym spółdzielni. Szczególnie wnikliwej analizie poddano w komentarzu przepisy dotyczące odrębnej własności lokali i spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu oraz regulujące zarządzanie spółdzielczym zasobem mieszkaniowym i odrębną własnością lokali w autonomicznym zarządzaniu spółdzielczym.