Ustawa o Straży Granicznej Komentarz

Ustawa o Straży Granicznej Komentarz

 

179 zł 154.07

Autor: Komentarze Becka, Bartłomiej Opaliński, Maciej Rogalski, Przemysław Szustakiewicz,
Wydawnictwo C.H.Beck
Isbn: 9788381581042
Wydanie: 1/2018 Stron: 348


Inne działy: Plan kont 2019, Podatki 2019, Kadry i płace 2019, Ceny transferowe,Wysyłka

Prezentowana pozycja – Ustawa o Straży Granicznej. Komentarz zawiera omówienie przepisów ustawy z 12.10.1990 r. o Straży Granicznej (Dz.U. z 2017 r. poz. 2365 ze zm.). Ustawa reguluje stosunek służbowy prawie 15 000 funkcjonariuszy Straży Granicznej – jest zatem dla funkcjonariuszy Straży Granicznej niczym Kodeks pracy dla pracowników. Ponadto w niektórych aspektach reguluje ona sytuacje prawną rodzin funkcjonariuszy. Ustawa o Straży Granicznej Komentarz w sposób kompleksowy przedstawiałaby treść ustawy o Straży Granicznej i zbierałaby orzecznictwo powstałe na tle jej stosowania. Publikacja jest więc jedynym tak obszernym i dokładnym komentarzem ustawy o Straży Granicznej, jaki ukazał się od chwili jej uchwalenia.

Książka Ustawa o Straży Granicznej. Komentarz w sposób precyzyjny pozwala zapoznać się Czytelnikowi ze wszystkimi zagadnieniami związanymi z tematyką Straży Granicznej, poruszając m.in. problematykę:
- ustroju i kompetencje Straży Granicznej,
- uprawnień Straży Granicznej,
- stosunku służbowego funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Komentarz prezentuje najbardziej aktualny stan prawny. Bazując na tekście jednolitym z 8.12.2017 r. uwzględnia i szczegółowo omawia najnowsze zmiany, dotyczące m.in.:
- odpowiedzialności karnej funkcjonariuszy Straży Granicznej,
- zadań realizowanych przez Straż Graniczną,
- pomocy finansowej dla rodzin zmarłych funkcjonariuszy.